Іcторія села ЯСНА ЗІРКА

13 листопада 2019

В 1939 році минулого століття утворилося село Ясна Зіркавнаслідок об’єднання населення з хутірських поселень. За згадками старожилів села довго не могли дати йому назву. Перша вулиця, яка розташувалася неподалік сусіднього Бобровицького району, на якій поселилися перші вісім сімей, назвалася «вісімкою». На ній мешкали родини Бровко, Сеник, Коновал, Радченко, Кривенко, Веременко, Ткаченко, Мархая, які висадили в центрі села осокоровий парк.

Будинок культури у селі Ясна Зірка

За спогадами жителів села назву йому дали Ясна Зірка, коли в селі загорілася перша електрична лампочка – «ясна зірочка». Жителі об’єдналися в місцеву артіль, яку очолив Григорій Сеник. Селяни активно взялися за розбудову свого села та розвиток господарства. Члени правління придбали нафтовий двигун, стовпи і дроти, спільними зусиллями провели світло в кожну оселю. Затим розпочали будівництво приміщення контори колгоспу, магазину, дитячих ясел та школи. Оброблялись землі, розвивалось тваринництво, розбудовувалась інфраструктури села.

Центральна вулиця села Ясна Зірка

В період Великої Вітчизняної війни 46 жителів села не повернулося до своїх родин. За ініціативою завідуючого сільським клубом Миколи Адаменка біля пам’ятника загиблим односельцям, який збудували в 1957 році, заклали липовий парк із сорока шести лип. В День Перемоги на деревця жителі завжди пов’язували голубі стрічки, як символ вдячності загиблим односельцям.

Пам'ятник загиблим односельцям

Сьогодні невеличке село Ясна Зірка славне своїми традиціями гостинності, працелюбності та щирості.

Переглядів:136