Тридцять років тому ухвалена Декларація про державний суверенітет

16 липня 2020

Шановні жителі Носівської об’єднаної територіальної громади!

 Тридцять років тому, 16 липня 1990 року Верховна Рада України ухвалила  Декларацію про державний суверенітет України.

Цей документ започаткував сучасний етап українського державотворення, став переломною віхою в історії нашого народу.Його прийняття стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.

Декларація стала тією цінністю, яка об’єднала суспільство у непростий час визначення свого майбутнього в серпневі дні 1991 року. Саме спираючись на Декларацію, було прийнято Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.

Декларацією про державний суверенітет були визначені основні політичні, економічні, соціальні засади державотворення, задекларовані демократичний устрій та дотримання прав і свобод громадян, верховенство права. Принципи, проголошені у даному документі, закарбовані у положеннях чинної Конституції України та слугують для нас правовим і моральним орієнтиром у справі розбудови незалежної європейської Української держави.

Щиро вітаю вас,  дорогі земляки, з річницею проголошення Декларації про Державний суверенітет України! Божого благословення вам, здоров’я,  щастя, впевненості і доброї надії на майбутнє, миру і злагоди у ваших родинах.

 З повагою Володимир ІГНАТЧЕНКО,

Носівський міський голова

 

 

Переглядів:85