Носівській міській школі мистецтв -55!

01 жовтня 2020

Ювілей - це, перш за все, підсумок зробленого попередниками і сучасниками, певний рубіж, за яким починається нова сторінка, нові досягнення, нові ідеї, починання, нова історія і шлях до наступного, щедрішого ювілею.

Шлях у 55 років від музичної школи до школи мистецтв був тернистим і довгим, проте сповнений творчих злетів, десятків імен, які творили історію закладу від її першої сторінки.

На підставі наказу обласного управління культури №38 від 15 липня 1965 року було призначено першого директора новоствореної Носівської дитячої музичної школи - Бориса Федоровича Поду. Разом з ним в школу прийшли працювати такі викладачі, чиї імена й тепер у пам’яті колег і вдячних учнів: Л.П. Красницький, А.М. Васюк, О.В. Смоляк, З.М. Лоліна. В першому наборі було всього 70 учнів на три види інструментів: духові, баян та фортепіано. Згодом відкриваються класи бандури, домри, скрипки та віолончелі.

Наступну сторінку історії школи писав вже інший керівник і оновлений колектив. З 1967 року заклад очолював Л.П. Красницький. Школа зростала не лише чисельно, а й, передусім, професійно. Є чимало випускників минулих років, які пов’язали своє життя з музикою: І.О. Сушко, О. Саповський, І. Гурбич, Н.І. Підгаецька, брати Ващенки, Кіхтенки, інші.

На той час у школі працювали 14 викладачів і навчалися 150 дітей. Проте життя не стоїть на місці, школа отримала в користування не лише нове приміщення, але й постійно збільшувала кількість інструментів, їх різноманітність. Відкрилися нові відділи - хореографії, естрадного співу. Це стало підставою для реорганізації закладу в школу мистецтв. І такий наказ від 3 вересня 2003 р. був підписаний тодішнім начальником відділу культури М.П.Карабцем.

2020 рік  видався  надзвичайно непростим і для закладу, і для його колективу. Довелося вчитися працювати по-новому з вихованцями – дистанційно, так само брати участь у конкурсах, а ще багато  фахових заходів просто скасували через пандемію.

 Найбільшою  ж втратою цього ювілейного для школи року стала передчасна смерть її  незмінного майже сорок років директора – Віктора Куклюка. Його серце зупинилось 26 червня…

Внесок цього чоловіка, музиканта, педагога у розвиток музичного мистецтва – колосальний. Саме завдяки його неспокою і щоденній праці заклад не просто  досягнув свого розквіту, а й реорганізувався у школу мистецтв. Школа була для  нього сенсом  життя  і він прожив його на повен зріст.

 Життя продовжується. Новий навчальний рік у школі розпочався з новим директором, донедавна викладачем школи мистецтв по класу баяна Віталієм Куцим.

Напередодні Міжнародного дня музики поспілкувалися з Віталієм Юрієвичем про сьогодення і майбутнє мистецького закладу.

  • У школі працює молодий, дружний і талановитий колектив з 20 дипломованих викладачів, більшість з них - випускники Носівської школи різних років. Кожен з них справжній професіонал, залюблений у свою професію, яка стала результатом їхнього захоплення прекрасним і бажанням прищепити любов до мистецтва своїм учням.

Носівська школа мистецтв мас філію при Носівській загальноосвітній школі №2, де  працює клас хореографії, баяна та бандури.

За 55 річну історію школи з її стін вийшло 721 випускник.

На сьогодні 263 учні навчаються на таких відділах та класах: фортепіано та класу скрипки очолює Наталія Лук’яненко, народних інструментів – Ірина Гринь, хореографічний – Світлана Сеник, музично-теоретичних дисциплін і клас сольного співу – Людмила Бойко. 

У нас сформувалися і успішно діють  як  дитячі  мистецькі колективи, так і викладацькі.  Це, зокрема,  ансамблі: баяністів і оркестр народних інструментів  під керівництвом Тамари Куклюк, скрипалів ( керівник Марина Карась), гітаристів (керівник Микола Пивовар)дует баяністів Миколи Костюка та Віталія Куцого,  викладацький ансамбль народних інструментів, два хореографічні колективи: зразковий танцювальний колектив «Світлячок» (керівник Світлана Сеник) і «Веселі краплинки»(Людмила Бондаренко).

Незважаючи на те, що цього року  дуже обмежена участь у конкурсах, наші учні і викладачі все ж зуміли підготувати прекрасні номери, які високо оцінили. Вихованки Володимира Харчука Крістіна Чернова (1 місце в мiжнародному конкурсi фестiвалі Das Fest у м. Чернігів), Дениса Кумка Кіра Красножона, Анна Лисенко стали лауреатами конкурсу «Первоцвіт-2020» Викладач Денис Кумко й сам брав дистанційну участь  у міжнародному конкурсі – фестивалі  мистецтв "TALANTS of the WORLD", що проходив  у Болгарії, в  номінаціі інструментальне мистецтво (фортепіано). Виборов  гран – прі.  В цьому ж конкурсі з низкою перемог виступили і  наші юні танцюристи. Зрозуміло, якби не карантинні обмеження,  і учасників різних конкурсів, і переможців серед наших вихованців та викладачів було б значно більше. Втім,  ми сприйняли це як додаткову можливість відшліфувати майстерність.

Хотів би згадати і подякувати нашим шановним колегам: А.К.Руденко, В.Ю. Зінько, Н.Д.Яцун, Р.В.Бровко,які вже на заслуженому відпочинку, за їхню працю, майстерність і  педагогічний талант.

Разом з тим, є ряд проблем, над якими будемо працювати разом. Передусім -  потреба у молодих кадрах. Зокрема, це стосується класу баяна, вокального співу та духових інструментів, є потреба в оновленні  інструментів.  Але разом, переконаний,  все у нас вийде. До того ж колектив відчуває істотну підтримку від засновника, міської ради. Завдяки виділеним коштам з місцевого бюджету,вдалося замінити всі 42 вікна школи на енергозберігаючі, встановити нові сучасні  вхідні двері. Безперечно,  це вагома підтримка, за що ми щиро вдячні. Відчуваємо підтримку і від директора НВКЦ «Прес» Григорія Волошина. Велостоянка і   переносні лавки для сидіння - це його подарунок для закладу. Врешті, ми й      самі намагаємося осучаснювати  приміщення закладу. Зробили ремонт та придбали  сучасне обладнання для  класу музично-теоретичних дисциплін, відремонтували учительську. Маємо чимало нових ідей та  планів на майбутнє. Адже нам є на кого рівнятися і маємо цілу когорту талановитих учнів, які прагнуть пізнавати  музичне та хореографічне мистецтво у всіх його проявах.

Щиро вітаю всю нашу велику  мистецьку родину зі святами: 55-річчям  Носівської школи мистецтв та Міжнародним днем музики. Здоров’я, натхнення і невичерпної енергії всім нам, а закладу – ювіляру – яскравих сторінок, талановитих учнів  на шляху до нових  ювілеїв!

Пресслужба Носівської міської ради

Переглядів:840