Сім сіл громади  підключені до оптичного інтернету

30 грудня 2021

 Справжнім подарунком під ялинку  для жителів трьох старостинських округів нашої громади стало  завершення виконання робіт з підключення до оптичного інтернету семи сіл громади.

Носівська міська рада активно долучилася до   програми Міністерства цифрової політики  України щодо державного фінансування, яке було передбачене для  територіальних громад для підключення до оптичного інтернету закладів соціальної інфраструктури, що розташовані в населених пунктах без інтернет-покриття на базі волоконно-оптичних мереж.

До оптичного інтернету підключалися села, в яких жоден з операторів  чи провайдерів не надавав послуги з доступу до інтернету з використанням волоконно-оптичних технологій.

На нашу громаду було виділено 1млн. 338 тис. грн. державної субвенції  для  виконання відповідних робіт у семи селах. Зокрема, на с. Тертишники  - 250 тис грн..,с. Яблунівка -192 тис.грн,с. Ясна зірка -146,5 тис.грн,с. Адамівка -250 тис.грн,с. Держанівка -116,4 тис.грн,с. Іржавець -133,2 тис. грн., с. Козари- 250 тис. грн..  Була  проведена тендерна процедура по кожному населеному пункту, укладено договори з підрядними організаціями –переможцями.

Наразі у всіх вищезгаданих селах  оптичний інтернет працює.

Також підключені заклади дошкільної, загальної середньої освіти,  ФАПи, заклади культури: бібліотеки, музеї, будинки культури, інші клубні заклади, віддалені робочі місця працівників центрів надання адміністративних послуг, органи місцевого самоврядування та їх виконавчі органи, які розміщені в населених пунктах, що є адміністративними центрами територіальних громад.

Після проведення закупівлі  було  забезпечено надання послуги без абонплати зі швидкістю 100 Мбіт/с для кожного закладу соціальної інфраструктури до 31.12.2022. та гігабітний дводіапазонний Wi-Fi роутер для кожного закладу.

Пресслужба Носівської міської ради

 

Переглядів:283