Працюємо сьогодні – плануємо майбутнє

11 травня 2023

«Угода мерів» – наймасштабніший у світі рух щодо збереження клімату та енергії на місцевому рівні. Ця європейська ініціатива об'єднує тисячі місцевих органів влади, які добровільно взяли на себе зобов'язання з досягнення кліматичних і енергетичних цілей ЄС. Підписанти зобов'язуються вжити заходів для досягнення мети щодо скорочення викидів парникових газів щонайменше на 35% до 2030 року та адаптації до наслідків зміни клімату.

Наша громада  у 2022 році  приєдналася до «Угоди мерів» та  працює   над розробкою плану щодо  виконання  зобов’язання – по  скороченню викидів СО2.

Перший  заступник міського голови Наталія Рубель взяла участь у дводенній   конференції  «Угода мерів в Україні: працюємо разом над зеленим відновленням», яка проходить у Львові та  об’єднала представників 55 країн.

Понад 11 тисяч представників місцевого самоврядування  з понад півсотні країн світу об’єднались, щоб стимулювати розвиток зеленої енергії та зменшення кількості шкідливих викидів.  В Україні  зараз війна і такі ініціативи можуть здаватися другорядними. Насправді це дуже важливо, бо вже сьогодні треба думати і планувати майбутнє.

У перший день конференції, учасники підвели проміжні підсумки щодо реалізації Угоди в Україні, обговорили основні проблеми та бар’єри, з якими стикаються міста-підписанти під час масштабної війни, поділилися власними  історіями успіху. Також окреслили майбутнє «Угоди мерів» та перспективи підтримки ЄС для українських громад у контексті післявоєнного відновлення, Зеленої угоди та інших європейських ініціатив.

Наступний етап конференції  проходив у форматі засідання Муніципальної координаційної платформи з розвитку, що покликана сприяти діалогу громад та органів влади у питаннях збереження клімату та енергії.  Учасники конференції  відвідали  міські об’єкти, де були впроваджені проекти щодо збереження клімату та енергії.

 Пресслужба Носівської міської ради

Переглядів:1506