Програма підвищення енергоефективності «ГрінДІМ» надає гранти ОСББ

29 травня 2024

На виконання дорученням Прем’єр-міністра України щодо опрацювання питання застосування механізмів підтримки придбання та встановлення в багатоквартирних житлових будинках генераторів, сонячних електростанцій та теплових насосів для забезпечення їх резервного електро- та теплопостачання звертаємося з наступним.

З початку повномасштабного вторгнення рф, пошкоджень та руйнувань зазнала значна кількість об’єктів електрозабезпечення. Обстріли енергетичної інфраструктури продовжуються і зараз. Наслідком цього стало виникнення дефіциту електроенергії в об’єднаній енергетичній системі та застосування графіків відключень електричної енергії, зокрема і в Чернігівській області.

З метою стимулювання використання альтернативних джерел енергії та зменшення споживання традиційних енергетичних ресурсів, Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила нову Програму підвищення енергоефективності «ГрінДІМ». Програма передбачає надання ОСББ та ЖБК грантів на часткове відшкодування вартості теплових насосів та сонячних електростанцій, а також на сертифікації енергетичної ефективності будинку перед поданням заявки на отримання гранту та після реалізації проекту. Сума гранту - 70% вартості обладнання, аудиту та сертифікації енергетичної ефективності будинку. Гранична сума грантів: 1 млн грн - на встановлення СЕС; 2 млн грн - на встановлення теплових насосів; 15 тис. грн - на сертифікацію енергоефективності. Фонд не надає фінансування на витрати, пов’язані з виконанням будь-яких видів робіт (послуг). Детальніше ознайомитись з умовами даної Програми можна на офіційному сайті Фонду Енергоефективності.

Переглядів:28