На вічну пам’ять Анатолію Кулику

12 березня 2024

 

 Старший солдат Анатолій Кулик народився 30 липня 1985 року  в с. Пустотине.  Після закінчення школи, здобув освіту  за фахом «Механізація сільського господарства». Втім, своє життя юнак не дуже пов’язував саме з цією професією. Отож, вирішив  спробувати себе у будівництві. І в нього вийшло. Певно, ще й тому, що будівничим він був по життю. Скільки його майстровитими руками створено  затишних осель,  різних будівельних об’єктів у Броварах, де він  вчився, працював і жив, а згодом – у Ніжині!

Анатолій   з юних років вирізнявся своєю активною громадянською позицією, для нього  патріотизм і Україна були не лише слова, вони мали глибокий зміст, які відгукувалися у його свідомості і  серці. Власне,  тому був учасником Революції Гідності, був готовий свободу і незалежність своєї держави виборювати, а не чекати змін.

У 2013 році він здобув вищу освіту і оселився в Ніжині, де жив і працював, разом зі  своїми однодумцями  втілював будівельні  мрії своїх замовників у життя.

 У 2015-1016 роках, він, незважаючи на заключення лікарів про непридатність до військової служби, йде служити добровільно. Він не міг інакше, бо служив його старший брат Василь, ще з 2014 року… Він завжди був таким – запальним  і впевненим у прийнятті рішень, справжніх, чоловічих. Разом вони служили у  24 Яворівській механізованій бригаді.

 Так відбулося і в лютому 2022 року, коли російська орда посунулася на Чернігів.

 Вже зранку старший брат був в РТЦК Ніжина,  а в обід  разом з побратимами  приймали перший  бій за Чернігів. Василь був заступником командира роти, але у той час  ніхто не зважав на посади, і звання, всі були в першу чергу – Воїни, бо треба було рятувати рідну землю.

 В Анатолія 24 лютого не вийшло доїхати, але вже наступного дня він, домовившись з такими ж, як сам, відчайдухами, опинився в обласному центрі, який вже палав від боїв з ворогом.

 Так вони обоє стали   воїнами 162 батальйону тер оборони, який активно обороняв та звільняв від російської нечисті місто - Герой Чернігів.

 Після деокупації Чернігівщини, обидва брати стали  в числі 110 чоловік з так званої роти мотивованих, хто був готовий в будь-яку секунду взяти до рук зброю і стати до бою. Навчання протягом чотирьох місяців здавалося надто довгим, особливо розуміючи ситуацію на фронті. Чекати більше не могли і щойно оголосили про створення славнозвісної ІІІ штурмової бригади, брати подали заяви і   перевелися туди. Бо розуміли, що можуть і вміють воювати. Василь був призначений командиром ІІ роти протитанкового батальйону, Анатолій був бійцем  цієї роти.

З літа 2023 почалися важкі бої. Спочатку підрозділ Валися Кулика був на Бахмутському напрямку. То здавалось пеклом, але коли  після ротації, на початку лютого 2024 року  їх перекинули під Авдіївку, хлопці сповна відчули пекло на землі.  Диву даєшся, як таке могли витримувати звичайні люди. Ні, це – справжні титани. Коли завдання, яке бойовий розрахунок мав виконувати дві доби,  фактично відпрацьовувати  доводилось тиждень, без відпочинку, з поганою логістикою. Тобто побратими намагалися якось організувати  підвіз боєприпасів, їжі, виходило не завжди, втім хлопці трималися.

 Брати бачилися 2-3 рази на тиждень. Під Бахмутом- жили на сусідніх вулицях, а вже під Авдіївкою -   в сусідніх селах.

Розмовляючи з братом Анатолія, Василем, він, здається щохвилинно перебирає у пам’яті той день, той розпроклятий день 28 лютого, коли на чергування вийшов розрахунок у складі чотирьох бійців, в  тому числі  і Анатолій.

  • Ворог вже захопив Авдіївку і сусіднє з містом село Ласточкине, йшли на штурм Орлівки, теж село поруч.  Хлопці відбили перший штурм. Після підбиття першого танка ворога, інші  відступили.

О 16-й годині хлопці повідомили по рації, що прибули на позицію, чекають ворожу техніку. І вони таки насипали клятим москалям, спаливши чотири танки, але на зв’язок ніхто не виходив. Я розумів, що щось сталося, але мав надію, що мої бійці живі…

На жаль, коли ввечері  побратими пробралися до позиції, знайшли четверо тіл, понівечених та розкиданих вибуховою хвилею.

Фахівці припускають, що це було пряме влучання снаряду 152 калібру.  Вижити шансів там не було ні в кого. Троє бійців було з Чернігівщини. Один - з Дніпра. В тому числі і наш земляк Анатолій Кулик, який віддав своє життя під час відбиття ворожого штурму поблизу населеного пункту Орлівка.

11 березня Анатолія Кулика поховано на кладовищі у рідному селі Пустотине.

 У загиблого лишилася мама, Ніна Михайлівна, брат і побратим Василь.

 Анатолій має нагороди. Зокрема, «Хрест Хоробрих», медаль «За оборону Чернігова», його підрозділ був представлений до нагороди орденом «За мужність» ІІІступеня. Тепер, певно, буде посмертно…

 Спілкуючись з братом загиблого Героя про те  чи скористається він правом демобілізуватися, через загибель брата, Василь Петрович абсолютно мотивовано відповів, як справжній чоловік і Воїн:

  • У всіх чотирьох загиблих у цьому бою, служать брати, так співпало. Я був присутній на похованні  брата, і інших своїх  бійців. У жодного з нас, братів, не виникло навіть думки про це. Ми маємо відвоювати Україну, маємо помститися за наших братів, за всіх, хто приніс у жертву власне молоде життя, виборюючи майбутнє своєї країни!

Пресслужба Носівської міської ради

 

 

 

 

Переглядів:1464