16 березня 2015

Затверджено нову форму податкового розрахунку (форма № 1 ДФ)

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015р. №4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нараховано¬го (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них подат¬ку (форма № 1ДФ) та Порядку за¬повнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (спла¬ченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», що набере чинності з 01.04.2015р., затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нараховано¬го (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них подат¬ку (форма № 1ДФ), а також Порядок його заповнення та подання подат¬ковими агентами.
Оновлена форма № 1ДФ вперше подається за звіт¬ний період — І квартал 2015 р.

Зверніть увагу!Уточнюючі податкові розрахунки за III та IV квартали 2014 р. з метою відображення військового збору, утриманого (перерахованого) у цих кварталах, подавати не потрібно.

Відтепер форма № 1ДФ склада¬ється з двох розділів:
- у розділі І податкові агенти відо¬бражають, як і раніше, суми нара¬хованих (виплачених) доходів (як оподатковуваних, так і неоподат¬ковуваних) та суми нарахованого (перерахованого) податку на доходи фізичних осіб;
- у розділі II податкові агенти зазначають загальну суму дохо¬дів у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею та загальну суму податку.
Також у розділі II форми № 1ДФ податкові агенти відображають інформацію про військовий збір (загальні суми нарахованих та виплачених доходів, з яких утри¬мано військовий збір, загальну суму нарахованого та перерахованого до бюджету вій¬ськового збору). Відомості про кожну фі¬зичну особу, якій нараховано такі доходи, не зазначаються.
Форма № 1 ДФ по¬дається окремо за кожний звітний квартал протягом 40 календарних днів, що настають за останнім ка¬лендарним днем звітного кварта¬лу. Кінцевий термін подання По¬даткового розрахунку за І квартал 2015р. - 12 травня 2015 р.

Додаток: наказ Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку»

Краще вчасно перерахувати ПДВ, ніж сплачувати штрафи

ГУ ДФС у Чернігівській області з метою забезпечення контролю та усунення фактів неналежного виконання вимог законодавства щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань з податку на додану вартість, повідомляє наступне.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Кодексом.

Відповідно пункту 126.1 статті 126 Кодексу якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно з підпунктом 20.1.41 пункту 20.1 статті 20 Кодексу контролюючі органи мають право складати стосовно посадових осіб платників податків - юридичних осіб протоколи про адміністративні правопорушення та виносити постанови у справах про адміністративні порушення у порядку, встановленому законом.

Статтею 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 1632 КУпАП визначено, неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії передбачені частиною першою статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за особою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок складання, направлення (вручення) протоколів про адміністративні правопорушення регламентовано КУпАП та Інструкцією з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 29.12.2009 № 585, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2009 за № 1262/17278.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Переглядів:274