Носівщина в жалобі

27 лютого 2024

 

Знову нашу громаду сколихнула гірка  звістка про ідентифікацію тіла загиблого воїна-земляка Віталія  Миколайовича  Дуброви.

Молодший сержант Віталій Дуброва (02.04.1975 – 24.07.2022) народився та виріс у Носівці, в родині, де батьки народили та виховували трьох синів:Миколу,Віталія та Євгена.

 Навчався у міській першій школі. Після її закінчення  працював на цукровому  заводі,  ковалем на ДВРЗ. Потім здобував вищу освіту в столичному Інституті залізничного транспорту.

Працював водієм, проживав у Києві разом з родиною. У Віталія  є дружина  та двоє синів.

 Коли російський агресор навалою пішов 24 лютого 2022 року, Віталій прийняв  чоловіче рішення: родину вивіз за кордон, а сам 1 березня добровольцем пішов  захищати Україну.

Вже 20 березня до нього  в навчальний центр приєднався і менший брат Євген. Вони разом пройшли навчання, отримали направлення в одну частину, у 5 штурмовий полк,першого батальйону, третього взводу.

 Обидва стали командирами відділень,Віталій – першого, Євген – другого. Спочатку були полігони, навчання, а в липні 2022-го  – пекельний схід.

 24 липня 2022 року  молодший на шість років брат Євген пам’ятає посекундно. Їхні відділення отримали завдання і вони пішли його виконувати. Кожне відділення мало  свою позицію, тому настрій був у всіх лише  на успішне  виконання поставленої задачі.

 На той час  велися запеклі бої в районі Вуглегірської ТЕС. В якийсь момент ворог прорвав лінію оборони і зв’язок між братами втратився. Лише після евакуації Євген дізнався, що його брат Віталій вважається безвісти зниклим.  Він намагався проганяти  погані думки, переконуючи і даючи останню надію мамі, родині і власне собі, що брат живий, можливо, полон, а це – шанс.

Як воїн і людина, що  була в той момент і бачила, що відбувалося насправді, він розумів – без варіантів. На жаль…

Віталій таки потрапив в полон. Вже мертвим. І його обміняли під час обміну тілами ще 2 лютого 2023 року. Втім, здійснений обмін – це лише перший крок до  того моменту, коли  рідні зможуть отримати хоч якусь інформацію.

Ідентифікацію тіла  загиблого земляка зробили лише  більш як через рік. Тепер родина зможе здійснити поховання за християнським обрядом, а вся наша громада – вшанувати та гідно провести Героя, який віддав за кожного з нас життя.

 Носівська міська рада, виконавчий комітет, депутатський корпус глибоко сумують та розділяють біль непоправної втрати з мамою загиблого воїна, Марією Володимирівною, дружиною Анною, синами Владиславом та Станіславом, братом і побратимом Євгеном, всіма рідними та близькими.

Поховано Віталія Дуброву буде на кладовищі по вул. Центральна(біля колишньої меблевої фабрики).

 Про день та час зустрічі і прощання із загиблим Героєм повідомимо додатково.

 Пресслужба Носівської міської ради

 

Переглядів:5942